вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane szybko się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий